logo

Logowanie
feed-image Feed Entries
Gimnazjum Nr 4 w Żorach
Paweł Dzida i Mateusz Gałuszka MISTRZAMI ŚLĄSKA PDF Drukuj

Trzy zło te medale zdobyli lekkoatleci UKS "Czwórka" Żory na Mistrzostwach Śląska Młodzików, które odbyły się w miniony weekend w Częstochowie. Paweł Dzida (kl. 2e) zdobył złoty medal w skoku w dal, z doskonałym rekordem życiowym 6,29 m - wynik ten jest najlepszym wynikiem w Polsce w kategorii młodzików. To nie koniec wyczynów utalentowanego zawodnika "Czwórki"- pół godziny później wystartował w biegu eliminacyjnym na 100m - uzyskał najlepszy wynik eliminacji 11,51 s. Bieg finałowy Pawła to już popis sprinterskich umiejętności i zwycięstwo z rewelacyjnym wynikiem i rekordem życiowym - 11,33 s.! Warto dodać iż Paweł Dzida podobny sukces odniósł w styczniu na halowych zawodach, gdzie również zdobył dwa tytuły Mistrza Śląska: w skoku w dal i biegu na 60m.  Srebrny medalista halowych Mistrzostw Śląska -Mateusz Gałuszka (kl. 2e)-tym razem był bezkonkurencyjny w biegu na 600m i zdobył złoty medal w  czasie nowego rekordu życiowego - 1:27,90 s.  Bartek Wachowicz (kl. 1e) uzyskał bardzo dobry wynik w biegu na 1000m - 3:15,00.

Kolejne starty lekkoatletów już w przyszły weekend: piątek w Krakowie i sobota ? Międzynarodowy Miting Beskidianathletic w Bielsku Białej.

 

 
Spływ kajakowy PDF Drukuj

"Ac h jak przyjemnie kołysać się wśród fal, gdy płynie, płynie woda...." - takie motto przyświecało uczestnikom spływu kajakowego, którzy 6 czerwca płynęli Odrą. Pogoda piękna, profesjonalna organizacja, atmosfera wyśmienita, humory dopisywały....czego chcieć więcej?! Oczywiście kolejnego spływu!!! A ten, jak obiecali organizatorzy tej eskapady: Panowie Piotr Krówka i Zbigniew Krakowiak, już niebawem...

 
Konkurs "Kariera - marzenia do spełnienia" PDF Drukuj

2 czerwca  w CKZiU  ogłoszono wyniki konkursu "Kariera - marzenia do spełnienia". Nasi uczniowie: Marta Teliżyn i Paweł Orszulik z kl. 3c zajęli I i II miejsce. Gratulacje!

 
II miejsce Patryka Cincio w konkursie o tytuł "Żorskiego Omnibusa" PDF Drukuj

W finale konkursu miejskiego o Żorach 10 uczniów żorskich gimnazjów musiało wykazać się rozległą, wręcz encyklopedyczną wiedzą. Najlepszy z naszego gimnazjum okazał się  Patryk Cincio, który zajął wysokie II miejsce i wygrał kamerę cyfrową. Dawid Mikula znalazł się na V miejscu, natomiast Alicja Szpyt na VI. Otrzymali oni nagrody rzeczowe: myszki komputerowe, pendrivy oraz wydawnictwa książkowe. Gratulujemy!

 
II miejsce drużynowe w XXXVII konkursie miejskim "Co wiesz o Żorach?" PDF Drukuj

23 maja w Gimnazjum nr 6 uczniowie siedmiu żorskich gimnazjów zmierzyli się z pytaniami na temat historii oraz aktualnych wydarzeń dotyczących miasta w ramach cyklicznego konkursu "Co wiesz o Żorach?". Jego organizatorem jest Towarzystwo Miłośników Miasta Żory. Nasze gimnazjum reprezentowali uczniowie klasy II c w składzie: Patryk Cincio, Dawid Mikula i Alicja Szpyt, którzy zajęli II miejsce. W trakcie konkursu zostali wyłonieni finaliści konkursu o tytuł Żorskiego Omnibusa. Zakwalifikowali się do niego wszyscy nasi uczniowie uczestniczący w zmaganiach drużynowych. Kolejny etap konkursu odbędzie się 3 czerwca br. Uczniów przygotowała pani Ewa Socha. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

 
Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych rozstrzygnięty. PDF Drukuj

29 kwietnia 2014r. odbył się w naszej szkole Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Uczniowie biorący udział w konkursie  musieli wykazać się wiedzą z zakresu znajomości historii, geografii, polityki i obyczajów krajów DACH. Zwycięzcami konkursu zostali ex aequo Zuzanna Kappel z kl.Ia oraz Jakub Jaroszewski z kl. IIb. II miejsce zajął Patryk Cincio z kl.IIc, a III miejsce zdobyła Magdalena Klaja z kl. Ia. Łącznie w konkursie brało udział  13 uczniów naszej szkoły. Konkurs przygotowała i przeprowadziła p. Katarzyna Dobrowolska. Gratulujemy!

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 51

działanie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, echo. Valid XHTML and CSS.