logo

Logowanie
feed-image Feed Entries
Gimnazjum Nr 4 w Żorach
Paweł Dzida i Mateusz Gałuszka najlepsi w Makroregionie PDF Drukuj

PAWEŁ DZIDA i MATEUSZ GAŁUSZKA - uczniowie klasy 3e i zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego "Czwórka" Żory zdobyli złote medale na Międzywojewódzkich Mistrzostwach młodzików (1999- 2000) w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w miniony weekend w Częstochowie.

Paweł Dzida, najlepszy skoczek zawodów we włoskim Majano sprzed tygodnia, również w Częstochowie nie dał szansy swoim rywalom i zwyciężył w skoku w dal - z nowym rekordem życiowym:  6,49 m. Wynik Pawła jest nadal najlepszym wynikiem w Polsce w kategorii młodzików. Po konkursie skoku w dal, podopieczny Iwony Krupy, wystartował w eliminacjach biegu na 100m, gdzie uzyskał najlepszy wynik 11,50 s. Bieg finałowy to potwierdzenie doskonałego przygotowania zawodnika z Żor i zwycięstwo z wynikiem 11,47 s.

Do dwóch złotych "krążków" Pawła, trzecie złoto "dorzucił" Mateusz Gałuszka, który zdecydowanie zwyciężył w biegu na 600m z nowym rekordem życiowym:  1:27,21.

Wysoka forma naszych uczniów bardzo cieszy i dobrze prognozuje przed Mistrzostwami Polski Młodzików, które odbędą  się 27- 28.09.2014 r w Zielonej Górze.

Serdecznie gratulujemy!

 
Funkcjonowanie dziennika elektronicznego PDF Drukuj

W związku z sygnałami rodziców dotyczącymi problemów w funkcjonowaniu e-dziennika informujemy, że wszelkie niedogodności, problemy należy zgłaszać wychowawcy klasy. Jednocześnie prosimy wszystkich rodziców o cierpliwość. Wszystkie uwagi będą analizowane, a "usterki" korygowane jak najszybciej.

 
Projekt "Kino pod prąd" PDF Drukuj

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w projekcie edukacyjnym "Kino pod prąd". Celem projektu jest poznanie ciekawych filmów, które niosą przesłanie i ukazują ponadczasowe wartości oraz rozwijanie umiejętności przedstawiania własnej opinii.

Chętni zapoznają się z poszczególnymi projekcjami na comiesięcznych spotkaniach, które będą odbywały się w salce nr 1 przy parafii św. Stanisława, następnie wezmą udział w zajęciach w szkole, podczas których będą mieli okazję porozmawiać na temat problemów poruszonych w filmie.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 27 września o godzinie 14:00 w salce nr 1 przy parafii. Zainteresowani proszeni są o odebranie zgody dla rodziców na udział w projekcie u ks. Mateusza Pietruszki lub p. Katarzyny Szczygieł.

 
Paweł Dzida najlepszy w Majano PDF Drukuj

Paweł Dzida (kl.3E) - zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego "Czwórka" Żory zdobył złoty medal w skoku w dal na międzynarodowych zawodach Trofeo Citta di Majano, które odbyły się 6 września we włoskim Majano.

W zawodach uczestniczyli lekkoatleci z Wielkiej Brytanii, Czech, Serbii, Węgier, Słowacji, Chorwacji, Austrii , Włoch i Polski.

Po zaciętej walce na skoczni podopieczny Iwony Krupy zwyciężył z doskonałym wynikiem - 6,48 m . Jest to rekord życiowy Pawła oraz najlepszy wynik w Polsce w kategorii młodzików (ur.1999-2000). Wysoka forma Pawła cieszy i dobrze prognozuje przed najważniejszymi zawodami w tym sezonie: Międzywojewódzkimi Mistrzostwami, które odbędą się w Częstochowie oraz Mistrzostwami Polski Młodzików, w ostatni weekend września w Zielonej Górze.

Natomiast Mateusz Gałuszka (kl.3E) we Włoszech wystartował na dystansie 2000 m. Był to jego debiut na tak długim dystansie (Mateusz to Mistrz Śląska w biegu na 600m). Ostatecznie w gronie 25 zawodników Mateusz zajął 7 miejsce z bardzo dobrym wynikiem 6:16,00.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
Rajd Gimnazjalisty już za nami PDF Drukuj

W sobotę 6.września wszyscy uczniowie klas pierwszych, tradycyjnie już, wyruszyli w trasę po Żorach, aby sprawdzić się w Rajdzie Gimnazjalisty. Ponad dwugodzinna wędrówka po naszym mieście pozwoliła na bliższe poznanie się w klasach. Dodatkową motywacją do zrealizowania wszystkich punktów na trasie była nagroda (dofinansowanie do wycieczki)  dla zwycięskiej ekipy. Walka była zacięta, i tak jak w ubiegłych latach, na zwycięstwo klasy w Rajdzie wpływ mieli rodzice. Rzutem na taśmę Rajd Gimnazjalisty wygrała klasa 1C! Gratulacje!

 
Aktualny plan PDF Drukuj

Na szkolnej stronie internetowej opublikowany jest już AKTUALNY zmieniony plan lekcji, który obowiązuje od poniedziałku 8 września.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 53

działanie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, echo. Valid XHTML and CSS.