logo

Logowanie
feed-image Feed Entries
Gimnazjum Nr 4 w Żorach
Wykaz podręczników na rok szkolny 2016/2017 PDF Drukuj

Wykaz podręczników na przyszły rok szkolny znajduje się w zakładce KOMUNIKATY DYREKCJI.

Przypominamy, że dla uczniów klas I i II podręczniki zakupuje szkoła. Uczniowie otrzymają je we wrześniu 2016r.

 
Rekrutacja do klas I PDF Drukuj

Przypominamy rodzicom, że zgodnie z postanowieniem Śląskiego Kuratora Oświaty, przyjmowanie świadectw ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenie o wynikach sprawdzianu upływa 28 czerwca 2016r.

Sekretariat uczniowski szkoły jest czynny do godz.16.00

 
Laureaci Wojewódzkiego Konkursu Historycznego PDF Drukuj

Z przyjemnością informujemy, że trzech uczniów naszego gimnazjum znalazło się wśród 17 laureatów tegorocznej VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Historycznego ''Wypędzenia i wywózki, martyrologia i zwycięstwa Polaków''. Są to: Zuzanna Kappel (kl.IIIa), która zajęła III miejsce i uzyskała tytuł Laureata I stopnia oraz Kamil Szeglowski (kl.Ia) i Piotr Wesołowski (kl.Ia), którzy otrzymali tytuły Laureata II stopnia. Tematyką przewodnią tegorocznego konkursu były ''Dzieje Polaków po II wojnie światowej''. Uczniowie zmierzyli się z ciekawą, ale jednocześnie trudną i rozległą literaturą specjalistyczną. Zgłębiali m.in. fenomen ''Solidarności'', poznali sylwetkę prymasa Wyszyńskiego, uczyli się: o pacyfikacji kopalni ''Wujek'', rocznicy chrztu Polski, wywózkach Polaków do Kazachstanu, a także o powstaniu nadbajkalskim. Te przykładowe zagadnienia nie wyczerpują całej tematyki, z którą musieli sobie poradzić. Uczniów przygotowała pani Ewa Socha. Gratulujemy wiedzy i sukcesu!

 
Egzaminy poprawkowe PDF Drukuj

Terminy sierpniowych egzaminów poprawkowych znajdują się w zakładce KOMUNIKATY DYREKCJI

 
Pająki świata w G4 PDF Drukuj

Kolejny raz gościliśmy w naszej szkole niekwestionowanego eksperta w dziedzinie zoologii -p. Andrzeja Pająka.  Nazwisko zobowiązuje, więc w tym roku zawitał do nas z lekcją o pajakach. Z dużą dozą humoru, dystansu do siebie i swoich "pupili", przekazał nam ogrom wiadomości o tych niesamowitych zwierzętach. Wiemy już jak wyglądają amory w wykonaniu pajęczej pary, dlaczego samice tak ochoczo pożerają swoich partnerów, skąd się bierze pajęcza nić i dlaczego ewolucja w ogóle doprowadziła do powstania jadowitych zwierząt.

Jako że była to "żywa lekcja biologii" , nie mogło w niej  oczywiście zabraknąć żywych eksponatów. Te bardziej niebezpieczne oglądaliśmy przez szyby terrariów, te mniej jadowite (bo każdy pająk jest jadowity!) mogliśmy wziąć na ręce. Duże, włochate, paskudne słodziaki ... :)

 
Niestrudzenie zbieramy zużyte baterie ! PDF Drukuj

Wraz końcem roku szkolnego kończy się w naszym mieście i naszej szkole kolejna, już XIII edycja konkursu pod hasłem: ODZYSKAJMY ZUŻYTE BATERIE!

Z przyjemnością informujemy, że w roku szkolnym 2015/16 w naszej szkole najwięcej baterii (bo aż 518 sztuk!) zebrała Paulina Hanusek (kl.3a). Dzisiaj w Urzędzie Miasta z rąk pana prezydenta  W. Sochy wraz z innymi liderami tej akcji odebrała dyplom i nagrodę.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że na chwilę obecną jesteśmy jedynym gimnazjum w mieście, które kontynuuje udział w tym ekologicznym konkursie.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 68

działanie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, echo. Valid XHTML and CSS.