logo

Logowanie
feed-image Feed Entries
Gimnazjum Nr 4 w Żorach
Podwójne mistrzostwo Pawła Dzidy PDF Drukuj

Paweł Dzida, uczeń klasy 2e i zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego "Czwórka" Żory zdobył 2 złote medale na Halowych Mistrzostwach Śląska młodzików, które odbyły się w miniony weekend w Brzeszczach.

Pierwszą konkurencją, którą zdominował Paweł był bieg na 60m. W eliminacjach osiągnął najlepszy wynik - 7,44s., natomiast bieg finałowy to już popis sprinterskich umiejętności zawodnika z Żor i zwycięstwo w czasie nowego rekordu życiowego- 7,39s. Drugi tytuł mistrzowski Paweł zdobył w skoku w dal - jako jedyny w stawce 25 zawodników przekroczył "barierę" 6m i z wynikiem 6,09 m zdobył złoty medal. Warto przypomnieć, iż blisko miesiąc temu na spalskiej hali Paweł wywalczył mistrzostwo Śląska młodzików w biegu na 300m i z wynikiem 37,76s zajmuje I miejsce na listach ogólnopolskich - hala 2014.

Serdecznie gratulujemy!

 
W świecie sztuki... PDF Drukuj

We wtorek 04.02.2014 r. naszą szkołę odwiedziła Pani Ewa Rotter-Płóciennikowa, znana żorska malarka. Jej wizyta związana była z wywiadem, którego Pani Ewa udzieliła naszym uczniom. Wywiad wraz ze zdjęciami zostanie umieszczony na stronie internetowej przygotowywanej przez naszych kolegów na międzynarodowy konkurs Cyber Fair. Wśród żorskich artystów, którzy udzielili nam wywiadu i zostaną przedstawieni na naszej stronie znajdzie się także m.in. Pan Stanisław Soyka, Pan Stanisław Szwarc, Pan Bogdan Wita, Pan Dariusz Cybul czy Pani Iwona Węgrowska.

11.02.2014 r. uczniowie biorący udział w konkursie Cyber Fair odwiedzili w swoim atelier Panią Ewę Rotter-Płóciennikową. Malarka prowadzi warsztaty malarskie dla dorosłych i młodzieży. Pani Ewa chętnie gości u siebie amatorów i zdradza im tajniki sztuki malarskiej. Tego dnia nasi koledzy zwiedzili także galerię obrazów Pana Wiktora Pitloka. Galerię w Śródmieściu można zwiedzać codziennie. A potem Pani Ewa zaprosiła uczniów i ich opiekuna Panią Annę Gaszka do swojego domu, który sam w sobie jest galerią. To była prawdziwa malarska uczta.

 
Finaliści konkursów przedmiotowych PDF Drukuj

Finalistkami wojewódzkich konkursów przedmiotowych zostały:

Marta Teliżyn (kl.3c) z chemii,

Martyna Mila (kl.3a) z języka angielskiego.

Do konkursów uczennice przygotowali p.Anna Gawełczyk-Kretek i p. Paweł Gamża.

Gratulujemy i życzymy Marcie i Martynie tytułu laureata.

 
Nagrody dla utalentowanych plastycznie PDF Drukuj

Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w konkursach plastycznych:

Ogólnopolskie XI Jesienne Spotkania Artystyczne BALLO 2013 "Jesienny Festiwal Młodych Talentów".

Uczennica kl. 2B - Paulina Kudła zajęła III miejsce w kategorii praca plastyczna.

Żorski Konkurs Plastyczny Anioł

Uczennica kl. 1A - Ewelina Anioł zajęła I miejsce

Gratulacje!

 
Wieści z biblioteki PDF Drukuj

Konkurs czytelniczy "Rok Tuwima" rozstrzygnięty.  Największą ilość punktów zdobyła Agata Ganiek z kl. Ia. W nagrodę otrzymała książkę, zaś pozostałych uczestników konkursu nagrodzono oceną cząstkową 5. z języka polskiego. GRATULACJE!

 
Pracowita sobota dla wolontariuszy PDF Drukuj

Dzień 14 grudnia dla wielu uczniów naszej szkoły był bardzo pracowity. Niestraszne było im poświęcenie wolnej soboty na pomoc potrzebującym.  Rano  stawili się w Auchan, by zbierać żywność dla potrzebujących. Po południu uświetniali swoją obecnością i dzielili się umiejętnościami wokalnymi podczas Świątecznego Koncertu Charytatywnego na rzecz żorskiego hospicjum. Dziękujemy, że zawsze możemy liczyć na Waszą pomoc.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 47

działanie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, echo. Valid XHTML and CSS.