logo

Logowanie
feed-image Feed Entries
Gimnazjum Nr 4 w Żorach
Udany występ Michelle! PDF Drukuj

27.03.2015r. w Rybniku odbył się Międzypowiatowy Konkurs Poezji, Prozy i Piosenki Obcojęzycznej pod patronatem Agencji Usług Lingwistycznych "Logmar".

Ponad 50 uczniów walczyło o zaszczytne miejsca w trzech kategoriach: j.angielski, j. niemiecki i j. francuski. Uczennica naszej szkoły Michelle Przeliorz (kl.1a) wystąpiła z ambitnym wierszem w j. niem. J.W.von Goethe, pt."Erlkónig" i zdobyła 2 MIEJSCE!

Wyróżnienie w tym konkursie wyśpiewała sobie po angielsku  Martyna Arasim z kl 2a.

Serdecznie gratulujemy uczennicom  i życzymy dalszych sukcesów!

 
Dni Otwarte w naszej szkole PDF Drukuj

27  marca, mieliśmy przyjemność gościć uczniów klas szóstych z SP 17 i SP 6. Najstarsi uczniowie naszej szkoły (najbardziej doświadczeni w boju:) z uśmiechem oprowadzali swych młodszych kolegów. Natomiast silna ekipa biologów, geografów, fizyków, informatyków, matematyków (tzw. "umysłów ścisłych"), humanistów, językowców, artystów (tzw. "umysłów mniej ścisłych") oraz sportowców wtajemniczała nowych "adeptów" w tajniki życia gimnazjalnego mniej lub bardziej oficjalne. Sympatyczna atmosfera panowała również wśród naszych dzielnych wolontariuszy i w bibliotece- siedzibie przyszłych ....gospodyń (które wykonywały przecudne dekoracje świąteczne z filcu). Niewątpliwie dużą atrakcją był "kącik podróżniczy"- na szczęście po prezentacji naszych wojaży nikt nie odpłynął kajakiem do ... Paryża.

28 marca był równie pracowitym dniem dla naszej społeczności. Punktualnie o 9.00 zawitali pierwsi goście i z minuty na minutę było ich coraz więcej (co nas ogromnie cieszy:) Tym razem, ciekawi naszego gimnazjum byli również rodzice, którzy zadawali mnóstwo pytań. Oczywiście, z otwartych na oścież drzwi G4 skorzystali nasi drodzy absolwenci. Przemierzając korytarze i pracownie z nostalgią wspominali niezapomniane chwile spędzone w "Czwórce".

Kilka pamiątkowych fotek z Dni Otwartch możecie zobaczyć TU :)

 
Dzień Sztuki. PDF Drukuj

Ale o co chodzi?!
Chodzi o to, że w tym dniu owoce swojej pracy przedstawią pierwszoklasiści podczas Godziny Sztuki Teatralnej
oraz drugoklasiści w ramach Przeglądu Gazetek Klasowych.

Zwycięzcom, czyli klasie 2d oraz 1e i 1c gratulujemy. Reszcie gratulujemy jeszcze bardziej. Czego? Tego, że moglibyśmy być razem. Tak zwyczajnie... a jednak niezwyczajnie.

Poniżej słowa i zapowiedzi, które padły podczas Czwórczości.

Więcej…
 
Konkurs wokalno-recytatorski PDF Drukuj

18 marca odbył się w naszej szkole konkurs wokalno-recytatorski z języka obcego. Oto wyniki:

- w kategorii języka niemieckiego: I m-ce Michelle Przeliorz, II m-ce Alinka Pastwa, III m-ce Asia Domżalska,

- w kategorii języka angielskiego: I m-ce Marysia Gaszka, II m-ce Martyna Arasim, III m-ce Klaudia Stefaniak,

- wyróżnienia: Ada Dziubińska, Julia Parcheniak i Marcysia Radziszewska.

Wszystkie uczestniczki otrzymały oceny celujące odpowiednio do wybranej kategorii. Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu!!!

 

 
Konkurs Biblijny PDF Drukuj

12 marca 2015r. nasza szkoła organizowała rejonowy etap XIV Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego dla uczniów szkół gimnazjalnych. Tym razem młodzież zmagała się z księgą Dziejów Apostolskich. Pierwsze miejsce zdobyła Katarzyna Urynowska z Suszca i tym samym przeszła do etapu wojewódzkiego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Monika Wojtaś z kl. 1e, Martyna Gajdera (kl. 1e)  i Michelle Przeliorz (kl.1 a). Po napisaniu testu, zanim zostały ogłoszone wyniki, uczestnicy  mogli odstresować się oglądając występ artystyczny przygotowany przez uczennice naszej szkoły. Gratulujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie zgłębiania księgi Pisma Świętego.

 
Szkolny Konkurs Ortograficzny PDF Drukuj

W ubiegłym tygodniu został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Ortograficzny, którego wszyscy uczestnicy otrzymali oceny celujące z języka polskiego, a laureaci dyplomy i nagrody rzeczowe.
Laureatami są:
- I miejsce - Marcin Szostok (kl. 1a)
- II miejsce - Maja Juraszczyk (kl.2a)
- III miejsce - Oliwia Gabrysiak (kl. 2a).
Gratulujemy!

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 57

działanie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, echo. Valid XHTML and CSS.