logo

Logowanie
feed-image Feed Entries
Gimnazjum Nr 4 w Żorach
Piotr Zdziebło z brązowym medalem Mistrzostw Śląska Młodzików PDF Drukuj

Piotr Ździebło uczeń klasy 1 b, brał udział w Mistrzostwach Śląska,

które odbyły się w Raciborzu w dniach 10-11.12.2015. Przepraszamy

ale też bardzo ładnie popłynął. Wielkie brawa dla Piotrka, który zdobył

brązowy medal na dystansie 200m stylem zmiennym.

 

Gratulacje dla zawodnika oraz trenera Krzysztofa Kretka.

 
Szkolenie wolontariuszy PDF Drukuj

12 grudnia wolontariusze z naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych organizowanych przez Stowarzyszenia Na Rzecz Integracji "Nowa Szansa". Warsztaty składały się  z kilku elementów:

1) spotkania z psychologiem (m.in. kwestie radzenia sobie ze stresem i obciążeniem psychicznym);

2) spotkania z fizjoterapeutą (m.in. zasady prawidłowej opieki nad osobami o ograniczonej sprawności);

3) praktyczny instruktaż pierwszej pomocy;

4) prawne aspekty wolontariatu - prawa i obowiązki wolontariusza i korzystającego.

Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mogli uczestniczyć w tego typu warsztatach!

 
Zbiórka żywności w Auchan PDF Drukuj

Każdego roku Święta Bożego Narodzenia są okazją do dostrzeżenia tego, że wokół nas są potrzebujący. Kiedy my oddajemy się zakupowym szaleństwom, oni martwią się o swój codzienny los. W sobotę uczniowie naszej szkoły poświęcili swój wolny czas i zbierali produkty żywnościowe w Auchan. Serdecznie dziękujemy im za zaangażowanie! Produkty te otrzymają potrzebujący, którzy spotkają się na spotkaniu opłatkowym w parafii św. Stanisława. Każdego roku w takim spotkaniu uczestniczy ok. 150 osób.

 
Kiermasz świąteczny PDF Drukuj

"Kolorowy zawrót głowy" przeżył każdy, kto odwiedził naszą szkołę 15 grudnia późnym popołudniem. Podczas świątecznego kiermaszu można było podziwiać przepiękne dekoracje, choinki oraz kartki przygotowane przez uczniów oraz nauczycieli naszego gimnazjum. Oczywiście na podziwianiu się nie zakończyło- dzięki wielkiej hojności rodziców oraz gości zebrano rekordową kwotę pieniędzy, która zostanie przeznaczona na Adopcję Serca oraz projekt UNICEF-u "Mali uczniowie idą do szkoły". Tradycyjnie już, na osłodę, można również było zakupić ciasta i ciasteczka upieczone przez uczniów i rodziców.

Szkolne Koło Wolontariatu serdecznie dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie kiermaszu: wykonawcom olśniewających dekoracji oraz kartek świątecznych, twórcom przepysznych słodkości, uczniom, którzy dzielnie zachęcali do zakupów oraz rodzicom i opiekunom, którzy wspomogli finansowo projekty charytatywne G4. DZIĘKUJEMY

 
Kolejne, wielkie gratulacje dla szkolnych pływaków PDF Drukuj

Uczniowie G-4 po raz kolejny pokazali na Mityngu Pływackim w Pawłowicach, że czas spędzony na basenie nie jest czasem straconym, a co za tym idzie na pewno nie jest to zabawa a ciężka praca tych młodych ludzi. Gratulacje dla zawodników i ich trenera Pana Krzysztofa Kretka. Uczniowie klasy 2E łącznie zdobyli 18 medali.

SZYMON JAWORSKI po raz kolejny potwierdził swoją wysoką formę sportową zdobył medal złoty w konkurencji memoriałowej 100m styl zmienny wśród 14 i 15 latków oraz Puchar za pierwsze miejsce w tej samej konkurencji w kategorii OPEN.

KACPER MILBRANT zdobywca 5 medali - 1 złoty 100m styl motylkowy, 1 srebrny 50m styl motylkowy i 3 medale brązowe w konkurencjach: 200m styl dowolny i zmienny oraz 100m styl dowolny

AGNIESZKA TOMASIAK z Pawłowic przywiozła 3 medale - 1 złoty 50m styl grzbietowy, 1 srebrny 200z styl zmienny, 1 brązowy 50m styl motylkowy

MARCEL SADŁO jego zdobyczą padły 2 medale - 1 złoty 200m styl klasyczny oraz 1 srebrny 100m styl klasyczny

BARTŁOMIEJ URYGA do kolekcji medalowej dołożył 2 medale- 1 złoty 100m styl klasyczny i 1 brązowy 50m styl klasyczny

MONIKA WAGNER wywalczyła 3 medale - 1 srebrny 100m styl klasyczny oraz 2 medale brązowe 100m styl zmienny i 50m styl klasyczny

PIOTR ŹDZIEBŁO uczeń klasy 1 A zdobył 2 medale - 1 srebrny 200m styl zmienny i 1 brązowy 100m styl zmienny

W zawodach udział brali : Kacper Cielecki, Olaf Pajączkowski, Natan Piotrowski, zawodnicy poprawiali swoje rekordy życiowe.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

 
Gra miejska PDF Drukuj

Siedmioosobowa drużyna złożona z uczniów klasy I a  i III a naszego gimnazjum wzięła udział      w   projekcie Szkoła Dialogu oraz grze miejskiej:  Nieistniejące miasto - gmina żydowska w Żorach. Organizatorem było I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Miarki.
W trakcie wykonywania zadań uczniowie odwiedzili szereg miejsc związanych z dawną społecznością żydowską. Dowiedzieli się między innymi, gdzie znajdowały się: synagoga, szkoła, gospoda, Huta Pawła, Amerykański Młyn Parowy. Jedną z ciekawszych konkurencji było odtworzenie kroków żydowskiego tańca weselnego oraz zaprezentowanie reklamy Hotelu Zweig.W trakcie liczenia punktów młodzież obejrzała sztukę teatralną w wykonaniu licealistów. W tegorocznej grze miejskiej uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Zwycięzca mógł być tylko jeden - najlepsi okazali się "miarkowicze". Impreza zapewniła uczniom wspaniałą zabawę połączoną z żywą lekcją historii i tolerancji.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 63

działanie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, echo. Valid XHTML and CSS.