logo

Logowanie
feed-image Feed Entries
Gimnazjum Nr 4 w Żorach
Podreczniki dla uczniów klas pierwszych PDF Drukuj

Podręczniki dla uczniów klas pierwszych będą wydawane w bibliotece szkolnej w pierwszych dniach września.

 
Wykaz podręczników PDF Drukuj

W zakładce Komunikaty dyrekcji opublikowany jest wykaz podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2015/2016

 
Bliskie spotkania z gadami PDF Drukuj

Mimo że większość z nas myślami jest już na wakacjach, klasy pierwsze i drugie skorzystały z zaproszenia na niezwykłą lekcję biologii. Do naszej szkoły zawitał pan Andrzej Pająk , hodowca, niekwestionowany ekspert w dziedzinie herpetologii (nauka badająca gady i płazy), ale przede wszystkim pasjonat z ogromnym darem przekazu. Uczniowie z uwagą słuchali jego opowieści o gadzich zwyczajach, zwłaszcza że ilustrowane były żywymi okazami tych zwierząt. Można było gady obejrzeć naprawdę z bliska, pogłaskać je, a nawet potrzymać. Dlaczego niepozorny żółw jaszczurowaty jest groźny dla człowieka? czemu odrzucenie ogona studzi zapał jaszczurki do miłości? jak przekonać pytona do zjedzenia królika? to tylko niektóre z pytań, na które poznaliśmy odpowiedzi.

 
Puchar Prezydenta dla G-4. Julia Brachman Omnibusem Żorskim. PDF Drukuj

W tegorocznym XXXVIII konkursie Co wiesz o Żorach? naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Julia Brachman (kl. Ia), Kacper Brzycki (kl. Ib) i Zuzanna Kappel (kl. IIa). Zespół spisał się doskonale i zajął I miejsce, a Zuzanna Kappel uzyskała najwyższy wynik w mieście. Cała drużyna zakwalifikowała się do etapu indywidualnego o tytuł Omnibusa Żorskiego. Najlepsza okazała się Julia Brachman, która zajęła I miejsce i została Omnibusem Żorskim 2015. W nagrodę otrzymała laptop oraz pamiątkowy medal. Kacper Brzycki znalazł się na III miejscu nagrodzonym aparatem fotograficznym. Zuzanna Kappel zajęła IV miejsce (ex aequo) i otrzymała bank energii. Dodatkowo uczestnicy zmagań zostali nagrodzeni miejskimi wydawnictwami książkowymi. Podczas gali został wręczony Puchar Prezydenta Miasta Żory dla naszego gimnazjum. Uczniów przygotowała do konkursu pani Ewa Socha. Gratulujemy zwycięzcom.

 
Wycieczka do Włoch PDF Drukuj

Był Londyn, był Paryż, był Rzym. Piękny projekt dla gimnazjalistów z cyklu Stolice Europy zakończony. W czasie trwania 6-dniowej wycieczki do Włoch gimnazjaliści zobaczyli Wenecję, antyczny i renesansowy Rzym, Watykan oraz przepiękne okolice Rawenny, gdzie młodzież (ta starsza też :) szalała w parku rozrywki Mirabilandia. Uczniowie spisali się na medal. Byli zdyscyplinowani, punktualni i zabawni. Niektórzy świetnie reagowali w sytuacjach kryzysowych i pomagali opiekunom zatroszczyć się o innych uczestników wycieczki. Godne podziwu, że nasi uczniowie są otwarci na nową kulturę, są jej ciekawi, nie krępuje ich nieznajomość języka. To dobrze wróży na przyszłość. To jest ta wartość dodana, którą dają tego typu wyjazdy. Dziękuję wszystkim rodzicom, że chcą i umożliwiają swoim dzieciom poznawanie innych krajów i kultur. Bez tej pomocy wycieczki zagraniczne nie byłyby możliwe.

 
Międzyszkolny Konkurs Obcojęzyczny "Poezja i proza bez granic" PDF Drukuj

29.05.br uczniowie szkół żorskich(gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne) zaprezentowali się w sześciu kategoriach językowych. Uczennice naszego gimnazjum odniosły sukces w kat. j. niemiecki i zajęły wysokie miejsca:  I m. - Michelle Przeliorz, II m. - Alinka Pastwa (kl.3c)

Serdecznie gratulujemy!

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 59

działanie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, echo. Valid XHTML and CSS.