logo

Logowanie
feed-image Feed Entries
Gimnazjum Nr 4 w Żorach
Nagrody dla utalentowanych plastycznie PDF Drukuj

Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w konkursach plastycznych:

Ogólnopolskie XI Jesienne Spotkania Artystyczne BALLO 2013 "Jesienny Festiwal Młodych Talentów".

Uczennica kl. 2B - Paulina Kudła zajęła III miejsce w kategorii praca plastyczna.

Żorski Konkurs Plastyczny Anioł

Uczennica kl. 1A - Ewelina Anioł zajęła I miejsce

Gratulacje!

 
Wieści z biblioteki PDF Drukuj

Konkurs czytelniczy "Rok Tuwima" rozstrzygnięty.  Największą ilość punktów zdobyła Agata Ganiek z kl. Ia. W nagrodę otrzymała książkę, zaś pozostałych uczestników konkursu nagrodzono oceną cząstkową 5. z języka polskiego. GRATULACJE!

 
Pracowita sobota dla wolontariuszy PDF Drukuj

Dzień 14 grudnia dla wielu uczniów naszej szkoły był bardzo pracowity. Niestraszne było im poświęcenie wolnej soboty na pomoc potrzebującym.  Rano  stawili się w Auchan, by zbierać żywność dla potrzebujących. Po południu uświetniali swoją obecnością i dzielili się umiejętnościami wokalnymi podczas Świątecznego Koncertu Charytatywnego na rzecz żorskiego hospicjum. Dziękujemy, że zawsze możemy liczyć na Waszą pomoc.

 
Dzień Wolontariusza PDF Drukuj

5 grudnia 2013 roku obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji podczas szkolnego apelu wolontariusze działający w naszej szkole (a jest ich całkiem sporo - czego byliśmy świadkami) otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Z tej okazji krótkie podsumowanie naszych działań:

- udział w kampanii "Hospicjum to też życie" oraz "Pola Nadziei",

- udział w misyjnej akcji "Adopcja serca",

- świąteczna pomoc finansowa i rzeczowa na rzecz rodzin potrzebujących,

- zbiórka plastikowych nakrętek,

- zbiórki karmy dla zwierząt,

- wykonywanie kartek świątecznych dla podopiecznych hospicjum

- organizacja kiermaszów ciast podczas zebrań z rodzicami,

- członkostwo w Klubie Szkół UNICEF i wykonywanie zadań wynikających z przynależności do klubu,

- udział w akcji "Marzycielska Poczta"

Zaangażowanie w wolontariat daje mnóstwo radości, uczy odpowiedzialności oraz dostrzegania potrzeb innych. Podczas pracy uczniowie lepiej się poznają. Raz w roku wspólnie wyjeżdżamy na wycieczkę, na której mamy czas na zabawę jak i podsumowanie roku pracy. Dziękujemy, że zawsze możemy liczyć na Wasze otwarte serca i ręce chętne do pracy.

Z okazji Dnia Wolontariusza odbyła się także V Gala Wolontariatu, podczas której poznaliśmy zwycięzców konkursu  "Wolontariusz Roku 2013". Wielką radością dla naszej szkoły jest fakt, że jedną ze zwyciężczyń jest nasza uczennica Marta Teliżyn z klasy 3c. Serdecznie gratulujemy!

 
Zaproszenie do "Kina pod prąd" PDF Drukuj

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w projekcie edukacyjnym "Kino pod prąd". Celem projektu jest poznanie ciekawych filmów, które niosą przesłanie i ukazują ponadczasowe wartości oraz rozwijanie umiejętności przedstawiania własnej opinii.

Chętni zapoznają się z poszczególnymi projekcjami na comiesięcznych spotkaniach, które będą odbywały się w salce nr 1 przy parafii św. Stanisława, następnie wezmą udział w zajęciach w szkole, podczas których będą mieli okazję porozmawiać na temat problemów poruszonych w filmie.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 14 grudnia o godzinie 10:30 w salce nr 1 przy parafii. Zainteresowani proszeni są o odebranie zgody dla rodziców na udział w projekcie u ks. Wojciecha Sajdy lub Katarzyny Szczygieł.

 
II miejsce Marty Teliżyn PDF Drukuj

25 listopada 2013 r. odbył się Wojewódzki Konkurs Wiedzy Historycznej "August Hlond -salezjanin, biskup katowicki, prymas Polski" pod honorowym patronatem JE Prymasa Polski Józefa Kowalczyka oraz Prezesa IPN dr Łukasza Kamińskiego. Na etapie szkolnym przystąpiło do niego 313 uczniów. Do finału zakwalifikowało się 69 uczestników. Zmierzyli się oni z tym samym testem, jednak startowali w dwóch kategoriach - dla szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, w taki też sposób zostali sklasyfikowani. Marta zajęła II miejsce oraz uzyskała tytuł Laureata. W nagrodę otrzymała m.in. czytnik książek elektronicznych. Opiekę nad uczennicą sprawowała pani Ewa Socha.

Gratulujemy!

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 47

działanie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, echo. Valid XHTML and CSS.