logo

Logowanie
feed-image Feed Entries
Gimnazjum Nr 4 w Żorach
Żorska Kampania Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie PDF Drukuj

Uczniowie  klasy I a wraz z wychowawcą wzięli udział w Żorskiej Kampanii Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. W ramach akcji obejrzeli towarzyski mecz piłki nożnej rozegrany przez żorskich policjantów i prokuratorów. Następnie złożyli wizytę pracownikom Komendy Miejskiej Policji, Ośrodka Interwencji Kryzysowej oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Przechodniom oraz pracownikom wyżej wymienionych instytucji przypinali białe wstążki - symbol przeciwdziałania przemocy wobec kobiet.

 
30 Medali pływaków na Mistrzostwach Śląska PDF Drukuj

Miło nam poinformować, że uczniowie klasy 2 E, to multimedaliści Mistrzostw Śląska, które odbywały się od 04 do 05 grudnia 2015 w Gliwicach. Ciężka praca zawodników, a także trenera Krzysztofa Kretka - TRENERZE, DZIĘKUJEMY !!! - mnóstwo wyrzeczeń, cierpliwości a także złości sportowej i poświęcenia w ostatnich miesiącach przyniosła wspaniały prezent Mikołajkowy zawodnikom, rodzicom i także szkole, do której uczęszczają zawodnicy czyli Gimnazjum nr 4. Uczniowie G-4 zdobyli 30 medali oraz po kilka tytułów Mistrza Śląska. Oto wyniki podopiecznych Krzysztofa Kretka:

SZYMON JAWORSKI - zdobył indywidualnie 6 medali (5 złotych i 1 srebrny), a co za tym idzie tytuły PIĘCIOKROTNEGO MISTRZAŚLĄSKA w następujących stylach; 50m, 100m, 200m styl dowolny, 50m styl motylkowy i 100m styl zmienny oraz tytuł Wice  Mistrza Śląska na dystansie 200m stylem zmiennym.

KACPER MILBRANT - 6 medali (4 złote i 2 brązowe) został CZTEROKROTNYM MISTRZEM ŚLĄSKA w następujących konkurencjach: 50m, 100m, 200m stylem grzbietowym, a także 200m stylem motylkowym oraz do złota dołożył dwa medale brązowe w konkurencjach 100m stylem motylkowym i 400m stylem dowolnym

BARTŁOMIEJ URYGA - MISTRZ ŚLĄSKA w konkurencji 50m stylem klasycznym. Bartek został także Wice Mistrzem Śląska na dystansie 100m stylem klasycznym i brązowym medalistom na 200m stylem klasycznym. Łącznie Bartek wywalczył 3 medale (1 złoty, 1 srebrny i 1 brązowy)

MARCEL SADŁO - 2 medale (1 srebrny i 1 brązowy) w konkurencji 200m stylem klasycznym Marcel został Wice Mistrzem Śląska; do tego tytułu dołożył brązowy medal na dystansie 100m stylem klasycznym.

MONIKA WAGNER - 2 srebrne medale w konkurencjach 50m i 100m stylem motylkowym. Do tych medali dopisany jest oczywiście tytuł Wice Mistrzyni Śląska.

AGNIESZKA TOMASIAK - 2 medale. Medalistka Mistrzostw Śląska. Agnieszka dwukrotnie stawała na podium zdobywając dwa brązowe medale w konkurencjach 50m i 100m w stylu motylkowym.

KACPER CIELECKI - brązowy medalista Mistrzostw Śląska na dystansie 200m stylem grzbietowym

OLAF PAJĄCZKOWSKI - brązowy medal w konkurencji  50m stylem grzbietowym

To nie koniec sukcesów pływaków klasy mistrzostwa sportowego! Grupa pokazała, że nie tylko w pojedynkę zdobywa się medale.

Rewelacyjnie spisała się sztafeta panów w niezmienionym składzie: JAWORSKI, MILBRANT, URYGA, SADŁO. Otóż ta sztafeta zdobyła

POTRÓJNY tytuł MISTRZÓW ŚLĄSKA w następujących konkurencjach: 4 x 200m stylem dowolnym, 4 x 100m stylem dowolnym, a także 4 x 100m stylem zmiennym. Nie gorsze pozostały nasze panie, które po zaciętym boju wywalczył tytuł Wice Mistrzyń Śląska na dystansie 4 x 100m stylem zmiennym w składzie: WAGNER, TOMASIAK, PICHNAR S., LUŻYNA.

Z tym wynikiem żeńska sztafeta wywalczyła także brązowy medal w kategorii OPEN. Pozostało jeszcze przedstawić wyniki i skład sztafet tzw. MIX i tak: dwukrotnie sztafety te zajmowały drugie miejsce a występowały w następującym składzie: Jaworski, Uryga, Tomasiak, Wagner.


 
Konkurs informatyczno-fotograficzny PDF Drukuj

Pierwsze miejsce w konkursie informatyczno-fotograficznym zajął Kacper Ucherek z kl. 1e, Kacper Mura z kl. 1 b zajął miejsce drugie. Uczniowie w nagrodę otrzymali nagrody książkowe, które ufundował sponsor - KSIĘGARNIA SAFONA.

Dziękuję wszystkim uczniom za udział i życzę dalszych sukcesów! Danuta Orszulik

 
Sukces Michell! PDF Drukuj

23.XI.br. odbył się w naszej szkole kuratoryjny Konkurs Przedmiotowy z języka niemieckiego - etap szkolny. Uczennica kl. 2a, Michelle Przeliorz zakwalifikowała się do konkursu II stopnia - etap rejonowy. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
Mistrzostwa Żor w Tenisie Stołowym Szkół Gimnazjalnych. PDF Drukuj

24. listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Żor w Tenisie Stołowym Szkół Gimnazjalnych. Reprezentacja dziewcząt Gimnazjum nr 4, w składzie Karolina Wojewodzic (2b), Aleksandra Kwietniewska (3e) oraz Weronika Siuta (2e), zdobyła I miejsce w klasyfikacji drużynowej i będzie reprezentowała nasze miasto w turnieju rejonowym. Drużyna chłopców, w składzie Krzysztof Miszczyk (1c), Piotr Kreis (3b) oraz Dawid Niesporek (3e) zajęła V miejsce.

W klasyfikacji indywidualnej najlepsze wyniki osiągnęli:

Karolina Wojewodzic  I miejsce

Aleksandra Kwietniewska  II miejsce

Krzysztof Miszczyk I miejsce

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
Konkurs z angielskiego PDF Drukuj

W dniu 23 listopada odbył się w naszym gimnazjum konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych, do którego zgłosiło się aż 23 uczestników! Konkurs miał formę testu składającego się z 25 pytań przygotowanych tak, aby sprawdzić wiedzę z geografii, historii, biologii, wosu oraz szeroko pojętej kultury krajów anglojęzycznych.

Najtrudniejsze okazały się pytania dotyczące Australii i Nowej Zelandii, np. jakim pseudonimem określa się mieszkańców Nowej Zelandii - odp. Kiwi :) lub który brytyjski odkrywca przybył jako pierwszy do Australii w 1770 roku - odp. James Cook :)

Niekwestionowaną zwyciężczynią szkolnych potyczek okazała się Monika Wojtaś z klasy 2e. Tuż za nią uplasowała się Zuzanna Świątoniowska z klasy 2a, natomiast trzecie miejsce zajęła Nikol Pietryja z klasy 1a!!! Wyróżnienia za 4 miejsce otrzymują: Sobera Maja 1a, Leśny Weronika 3a, Kotulak Bartosz 1a i Kuźnik Szymon 3c.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach językowych!

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 62

działanie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, echo. Valid XHTML and CSS.