logo

Logowanie
feed-image Feed Entries
Gimnazjum Nr 4 w Żorach
Laureaci wojewódzkigo konkursu historycznego PDF Drukuj

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły Kacper Brzycki (kl. III b) i Piotr Wesołowski (kl. II a) znaleźli się w gronie 32 Laureatów Wojewódzkiego Konkursu: WYPĘDZENIA I WYWÓZKI, MARTYROLOGIA I ZWYCIĘSTWA POLAKÓW. Tegoroczna - VII edycja nosiła tytuł: LATA 1936-1956. Podczas uroczystości rozstrzygnięcia konkursu uczniowie wysłuchali wykładu dr Anny Kubajak na temat zesłańców polskich na Wschód. Oprócz pamiątkowych dyplomów Laureaci otrzymali wydawnictwa książkowe poruszające problem zesłań polskich księży i ich walki w obronie wiary katolickiej w sowieckim Kazachstanie. Należy podkreślić, że udział uczniów naszego gimnazjum w tym konkursie stał się już pewnego rodzaju tradycją, bowiem uczestniczyli w nim już po raz szósty. Warto zauważyć, że Piotr był Laureatem tego konkursu również w roku ubiegłym. Gratulacje z powodu tak rozległych zainteresowań, pracy własnej i jej efektów! Uczniów przygotowała pani Ewa Socha.

 
Konkurs o tytuł Omnibusa Żorskiego PDF Drukuj

W ramach tradycyjnej już Żorskiej Wiosny Młodości odbył się jubileuszowy XL finał konkursu o tytuł Omnibusa Żorskiego. W zmaganiach wzięło udział dziewięciu uczniów żorskich gimnazjów, którzy zostali wyłonieni w etapie drużynowym. Naszą szkołę reprezentowała trójka: Katarzyna Kolarczyk (kl. II a), Jakub Piotrowski (kl. II a) i Daniel Sadowski (kl. I c). Szczegółowe pytania, z którymi musieli zmierzyć się uczestnicy, dotyczyły zarówno historii miasta jak również wydarzeń współczesnych. Dwoje z uczestników Kasia i Kuba stanęło na przysłowiowym podium, zajmując odpowiednio II i III miejsce. Z kolei Daniel uzyskał miejsce V. Rozległa wiedza i włożony wysiłek zostały docenione dyplomami i cennymi nagrodami. Nasi uczniowie otrzymali: tablet, telefon, Powerbank, a także wydawnictwa książkowe i gadżety miejskie. Serdeczne gratulacje!


 
Wypoczynek wakacyjny- list Pani Minister Edukacji Narodowej PDF Drukuj

List Pani Minister Edukacji Narodowej - ważne informacje

 
Zbieramy zużyte baterie PDF Drukuj

Wraz z końcem roku szkolnego kończy się w naszym mieście i w naszej szkole kolejna już edycja konkursu pod hasłem: "Odzyskajmy zużyte baterie!".

Z przyjemnością informuję, że w roku szkolnym 2016/17 w naszej szkole najwięcej baterii zebrała Agata Rokita (kl.1b) - zasypała nas ogromną liczbą 2905 sztuk!

Na wyróżnienie zasługują również:

Jakub Hutyra (kl.1c) - 353 zebrane baterie

Damian Kulig (kl.3b) - 286

Joanna Sekienda (kl.2c) - 206

Krzysztof Sekienda (kl.2c) - 206

Jednak w tym roku organizator konkursu, czyli Urząd Miasta Żory, zmienił nieco reguły konkursu i nagrodzona zostanie nie jedna osoba, lecz cała klasa, której udało się zebrać najwięcej baterii w szkole. A więc głównie za sprawą Agaty, przy niewielkiej pomocy jej kolegów z klasy - tegoroczną edycję konkursu wygrała klasa 1b, która w nagrodę zaproszona zostanie na seans filmowy w kinie "Na Starówce". Gratulujemy!

Jednocześnie przypominamy,  że zbiórka baterii w naszej szkole nie ustaje, w każdej chwili można je przynieść i wrzucić do pojemnika w sali 07.

 
Finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego PDF Drukuj

Szymon Ryszkowski uczeń klasy III c odniósł największy sukces w tegorocznych konkursach kuratoryjnych i to zarówno z przedmiotu ścisłego, jak też humanistycznego. Oprócz zdobycia tytułu Laureata z Matematyki uzyskał także tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Społeczeństwie. Gratulacje!

Opiekunem ucznia była pani Ewa Socha.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 75

Dla rodziców

działanie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, echo. Valid XHTML and CSS.