logo

Logowanie
feed-image Feed Entries
Gimnazjum Nr 4 w Żorach
Wieści z biblioteki PDF Drukuj

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zapraszam do udziału w konkursach:

- konkurs literacki

- konkurs plastyczny

- konkurs na prezentację multimedialną "Lubię czytać"

- konkurs "Mistrz pięknego czytania" przeznaczony dla uczniów kl.I.

oraz w zabawie "Moje ulubione czytadło".

Szczegóły i regulaminy konkursów w bibliotece. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone książką oraz oceną cząstkową 5. lub 6. z języka polskiego, plastyki lub informatyki.

 
Szkolny internetowy konkurs informatyczny PDF Drukuj

Dnia 19 września 2013 roku ruszył całoroczny Szkolny Internetowy Konkurs Informatyczny. Informacje o konkursie znajdują się w zakładce Ciekawe strony/ Informatyka lub na stronie internetowej www.informatykag4.cba.pl.

W razie dodatkowych pytań można zwracać się do pani Danuty Orszulik- opiekuna konkursu.

 
Warunki ubezpieczenia PDF Drukuj

W zakładce "Dla rodziców" opublikowano warunki ubezpieczenia uczniów na rok szkolny 2013/2014

 
Podwójne złoto Ewy Swobody PDF Drukuj

Ewa Swoboda (kl.3c) po raz kolejny pokazała, iż jest najszybszą sprinterką w Polsce. Z Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, które odbyły się 26-28 lipca w Łodzi przywiozła dwa złote medale. W pierwszym dniu Mistrzostw, na swoim koronnym dystansie 100m zdeklasowała swoje rywalki już w eliminacjach, uzyskując wynik 11,71. W finale pobiegła rewelacyjnie, zwyciężając  i z wynikiem 11,54 sek poprawiła własny rekord Polski juniorek młodszych. Do złotego krążka na 100m "dorzuciła" jeszcze jeden - tym razem na dystansie dwa razy dłuższym - 200m. W eliminacjach "dwusetki" poprawiła rekord życiowy o ponad pół sekundy, uzyskując wynik 23,92 s. W biegu finałowym była bezkonkurencyjna i zwyciężyła z wynikiem 24,02s.

Bardzo dobrze zaprezentował się na Mistrzostwach Polski w Łodzi, kolega klubowy Ewy - Grzegorz Biernat (kl.3a), który wystartował w biegu na 400m. Grzegorz wygrał swoją serię eliminacyjną z wynikiem 49,98 s i awansował do ścisłego finału. W biegu finałowym musiał uznać wyższość swoich starszych kolegów i z wynikiem 49,70s zajął wysokie V miejsce.

Ewa Swoboda i Grzegorz Biernat to podopieczni Iwony Krupy, trenerki UKS Czwórki Żory.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom i trenerce.

 
Ewa Swoboda najszybszą Europejką Mistrzostw Świata PDF Drukuj

EWA SWOBODA zawodniczka UKS Czwórka Żory zajęła IV miejsce w finale biegu na 100m na Mistrzostwach Świata Juniorów młodszych.

W zawodach, które odbyły się w dniach 10- 14 lipca w Doniecku uczestniczyli reprezentanci ze 161 krajów świata. Już w pierwszym dniu Mistrzostw Żorzanka wystartowała w biegach eliminacyjnych, w których rywalizowały 64 sprinterki. W swojej serii Ewa Swoboda była bezkonkurencyjna i zwyciężyła z wynikiem 11,72sek, awansując do biegów półfinałowych. Druga na mecie- Włoszka osiągnęła wynik 12,12sek. Biegi półfinałowe odbyły się 11 lipca- w trzech seriach, zgodnie z regulaminem do finałów awansowały 2 pierwsze zawodniczki z każdej serii i dwie z najlepszymi czasami. Podopieczna Iwony Krupy wystartowała w drugim biegu, w którym zajęła II miejsce z wynikiem 11,71 sek. Zwyciężyła sprinterka Ekwadoru Angelą Tenorio - legitymująca się najlepszym wynikiem na świecie. W dwie godziny później  na starcie biegu finałowego 100m stanęło 8  najlepszych sprinterek świata - w tym Polka, zawodniczka UKS Czwórka Żory- Ewa Swoboda. Doskonały bieg Ewy w drugiej części dystansu i finisz zaowocowały IV miejscem w finale Mistrzostw Świata. Z wynikiem 11.61 sek uległa tylko Amerykankom Ky Westbrook 11.33 i Arianie Washington 11.40 oraz Tenorio (11.41). Warto dodać iż Ewa Swoboda była najszybszą Europejką w finale- o setną sekundy za Polką, przybiegła faworyzowana Szwedka Irene Ekelund. Trenowana przez Iwonę Krupę niespełna 16-letnia zawodniczka UKS Czwórki Żory była najmłodsza w finale - trzy pierwsze - czarnoskóre sprinterki to 17 - sto latki. Ewa Swoboda jest pierwszą polską sprinterką, która w historii Mistrzostw Świata juniorów młodszych zajęła tak wysokie miejsce.

Przypomnijmy iż Ewa Swoboda to czterokrotna Mistrzyni Polski, w bieżącym roku trzykrotnie poprawiała rekord Polski Juniorek młodszych, "śrubując" go do fantastycznego wyniku - 11,55 sek. Już za tydzień Żorzanka wystartuje w Łodzi na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, gdzie będzie walczyć o medale na dystansach 100m i 200m.

 
Dzień Sportu PDF Drukuj

Dzień Sportu nieoficjalnie zakończył rok szkolny 2012/2013. Na początku uczniowie przypomnieli sobie wiadomości z historii na temat igrzysk olimpijskich. Można było przyjrzeć się greckim rzeźbom m.in. Dyskobolowi dłuta samego MyronaJ Potem Pan Krzysztof Kretek przedstawił osiągnięcia sportowe uczniów naszej szkoły- a przecież jest o czym mówić. Po programie oficjalnym rozpoczęły się rozgrywki sportowe. Wśród dyscyplin znalazło się m.in.: rzut herbatą na odległość (rzut namoczoną saszetką rozhuśtaną w zębach), rzut w łasnoręcznie wykonanym samolotem papierowym, przeciąganie liny, bieg z jajkiem itp. Najwięcej emocji wzbudził mecz piłki nożnej uczniowie kontra nauczyciele. Duch walki nie opuścił Grona Pedagogicznego, które odniosło barwne zwycięstwo. Podobnie potoczył się mecz piłki siatkowej. Brawo dla nauczycieli!

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 45

działanie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, echo. Valid XHTML and CSS.