logo

Logowanie
feed-image Feed Entries
Gimnazjum Nr 4 w Żorach
Puchar Prezydenta dla G-4. Julia Brachman Omnibusem Żorskim. PDF Drukuj

W tegorocznym XXXVIII konkursie Co wiesz o Żorach? naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Julia Brachman (kl. Ia), Kacper Brzycki (kl. Ib) i Zuzanna Kappel (kl. IIa). Zespół spisał się doskonale i zajął I miejsce, a Zuzanna Kappel uzyskała najwyższy wynik w mieście. Cała drużyna zakwalifikowała się do etapu indywidualnego o tytuł Omnibusa Żorskiego. Najlepsza okazała się Julia Brachman, która zajęła I miejsce i została Omnibusem Żorskim 2015. W nagrodę otrzymała laptop oraz pamiątkowy medal. Kacper Brzycki znalazł się na III miejscu nagrodzonym aparatem fotograficznym. Zuzanna Kappel zajęła IV miejsce (ex aequo) i otrzymała bank energii. Dodatkowo uczestnicy zmagań zostali nagrodzeni miejskimi wydawnictwami książkowymi. Podczas gali został wręczony Puchar Prezydenta Miasta Żory dla naszego gimnazjum. Uczniów przygotowała do konkursu pani Ewa Socha. Gratulujemy zwycięzcom.

 
Wycieczka do Włoch PDF Drukuj

Był Londyn, był Paryż, był Rzym. Piękny projekt dla gimnazjalistów z cyklu Stolice Europy zakończony. W czasie trwania 6-dniowej wycieczki do Włoch gimnazjaliści zobaczyli Wenecję, antyczny i renesansowy Rzym, Watykan oraz przepiękne okolice Rawenny, gdzie młodzież (ta starsza też :) szalała w parku rozrywki Mirabilandia. Uczniowie spisali się na medal. Byli zdyscyplinowani, punktualni i zabawni. Niektórzy świetnie reagowali w sytuacjach kryzysowych i pomagali opiekunom zatroszczyć się o innych uczestników wycieczki. Godne podziwu, że nasi uczniowie są otwarci na nową kulturę, są jej ciekawi, nie krępuje ich nieznajomość języka. To dobrze wróży na przyszłość. To jest ta wartość dodana, którą dają tego typu wyjazdy. Dziękuję wszystkim rodzicom, że chcą i umożliwiają swoim dzieciom poznawanie innych krajów i kultur. Bez tej pomocy wycieczki zagraniczne nie byłyby możliwe.

 
Międzyszkolny Konkurs Obcojęzyczny "Poezja i proza bez granic" PDF Drukuj

29.05.br uczniowie szkół żorskich(gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne) zaprezentowali się w sześciu kategoriach językowych. Uczennice naszego gimnazjum odniosły sukces w kat. j. niemiecki i zajęły wysokie miejsca:  I m. - Michelle Przeliorz, II m. - Alinka Pastwa (kl.3c)

Serdecznie gratulujemy!

 
Archipelag skarbów- zaproszenie PDF Drukuj

W związku z udziałem uczniów klas drugich w programie profilaktycznym Archipelag Skarbów zapraszam rodziców uczniów klas 2A, 2C, 2D, 2E na spotkanie, które odbędzie się dniu 26.05.2015 r. o godz.17.00 w szkole na sali gimnastycznej.

Spotkanie trwa ok. 1 godzinę zegarową. W trakcie spotkania prezentowany jest zakres celów programu "Archipelag Skarbów". Omówione są wyniki badań nad młodzieżą. Komentarz prowadzącego zawiera wiele wskazówek co do sposobów włączania skutecznego przekazu profilaktycznego do codziennej pracy wychowawczej w rodzinie. Szczególny akcent położony jest na umiejętności dobrej komunikacji, które są niezbędne w wychowaniu nastolatka. W trakcie spotkania podane są wskazówki jak rozmawiać z dorastającymi dziećmi o ich osobistych sprawach, w tym zagadnieniach miłości i seksualności. Spotkanie z rodzicami ma formę wykładu urozmaiconego prezentacją multimedialną oraz dialogiem z uczestnikami. Uczestnicy otrzymują ulotki profilaktyczne dla rodziców pt. "Przewodnik po dżungli kontaktów z nastolatkiem", które zawierają skrót wskazówek dotyczących wychowania omawianych w trakcie spotkania.

 

 
Sukces młodych historyków PDF Drukuj

14 maja w siedzibie WOM w Katowicach nastąpiło podsumowanie V edycji Wojewódzkiego Konkursu Historycznego z cyklu Wypędzenia i wywózki, martyrologia i zwycięstwa Polaków. Tegoroczna edycja nosiła tytuł Rok 1945. Koniec wojny i trudny pokój? Patronat nad konkursem objął Śląski Kurator Oświaty. Uczniowie wysłuchali najpierw wykładu na temat zakończenia II wojny światowej, po czym zostały przedstawione wyniki zmagań konkursowych. W kategorii gimnazja wzięło udział prawie 200 uczniów. Do finału wojewódzkiego przeszło dwudziestu, a wśród nich aż trzej to reprezentanci naszego gimnazjum. Dawid Mikula (kl. IIIc) znalazł się ostatecznie na czwartym miejscu i uzyskał tytuł Laureata I stopnia. Taki sam tytuł zdobył Patryk Cincio (kl. IIIc), natomiast Alina Pastwa (kl. IIIc) uzyskała tytuł Laureata II stopnia. Warto podkreślić, że zdobywca najlepszego wyniku z naszej szkoły - Dawid Mikula także w ubiegłym roku został laureatem. Tym samym, w ciągu czterech lat, liczba laureatów konkursu Wypędzenia i wywózki, martyrologia i zwycięstwa Polaków wzrosła wśród uczniów naszej szkoły do trzynastu. Do konkursu uczniów przygotowała pani Ewa Socha. Gratulacje!

 
Grand - Prix Polski 09- 10.05.2015 - Opole PDF Drukuj

Zawodnic y UKS Salmo Żory a zarazem uczniowie Gimnazjum Nr 4 w Żorach dużymi krokami wkraczają w "duży pływacki świat". W dniach 09-.10.05.2015r żorscy pływacy uczestniczyli w Grand  Prix Polski na pływalni krytej w Opolu, jako najmłodsza grupa zawodników. Zawody te, to kolejny krok, który przygotowuje zawodników do letnich Mistrzostw Polski.

W swojej kategorii wiekowej tj.14-latków, zawodnicy zajmowali następujące wyniki:

Szymon Jaworski; I miejsce w konkurencjach- 100m styl dowolny, 200m styl dowolny, 200m styl zmienny, oraz II miejsce w konkurencji 400m stylem zmiennym i III miejsce na dystansie 100m stylem motylkowym. Szymon także zajął III miejsce w generalnej klasyfikacji punktów FINA wśród 14-l atków.

Kacper Milbrant; II miejsce na dystansie 100m stylem grzbietowym, III miejsce w konkurencji 50m stylem grzbietowym a także III miejsce na 200m stylem grzbietowym

Bartłomiej Uryga; I miejsce w konkurencji 100m stylem klasycznym

Marcel Sadło; III miejsce na dystansie 200m stylem klasycznym

Agnieszka Tomasiak; II miejsce na 50m stylem motylkowym

Kacper Cielecki; X miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym.

Zawodnikom i trenerowi gratulujemy.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 59

działanie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, echo. Valid XHTML and CSS.